Neauglība ir ļoti nopietna problēma, tāpēc gribu tai veltīt lielu šīs grāmatas daļu. Mūsu klīnikā tā slimību struktūrā nav dominējošā, proti, skar ne vairāk kā 0,3 procentus no visām pacientēm, kas nāk pie manis. Taču šo problēmu es tagad lieku pirmajā vietā, tāpēc ka Krievijā, manā pilsētā, kur mirstība katru gadu gandrīz divarpus reizes pārsniedz dzimstību, katrs piedzimušais un šajā pasaulē nākušais bērns, mazulis aizvien vairāk kļūst par retu parādību, tāpēc ikvienam ārstam, izmantojot modernās zināšanas un pieredzi, jācīnās par katru bērnu, jācīnās līdz galam par to, lai visas sievietes, kuras vēlas bērnus, varētu šo sapni īstenot.
Šī problēma ieņem īpašu vietu daudzu miljonu ģimeņu dzīvē ne tikai Krievijā. Protams, medicīnas zinātnes un prakses progress ir skaidri redzams, attīstās mācība par cilvēka reprodukciju (sev līdzīgo reproducēšanu) un molekulārā bioloģija. Tiek sintezēti jauni ārstniecības preparāti. Kvalitatīvi mainījušies izmeklēšanas un ārstēšanas principi, klīniskajā praksē ieviesta diagnostiskā un operatīvā endoskopija. Tomēr neauglības problēma joprojām ir aktuāla: palielinās neauglīgo laulību skaits, bet vienlaikus pieaug šīs problēmas sociālā nozīme.
Pēc neauglīgas laulības struktūras tagad var spriest par iedzīvotāju reproduktīvās veselības stāvokli, par medicīniskās palīdzības līmeni un kvalitāti. Šai sakarā interesanti ir Krievijas un ārvalstu klīniku statistikas dati. Pēc Maskavas Endoķirurģijas un litotripsijas centra datiem, sievietēm, kuru neauglībai ir dažāda ģenēze (olvadu peritoneālā neauglība, endometriozes, olvadu policistozes sindroma, kā arī dzemdes miomas izraisītā neauglība), izdarot laparoskopisko ārstēšanu, laikposmā no sešiem mēnešiem līdz diviem gadiem pēc operācijas grūtniecība iestājas 60 procentos gadījumu. Turklāt rezultāta procentuālais sadalījums pēc neauglības ģenēzes ir šāds: f olvadu peritoneālā neauglība 57 procenti; □ endometriozes izraisītā neauglība-46 procenti; [ policistozes izraisītā neauglība 60 procenti. Pēc KMZA (Krievijas Medicīnas zinātņu akadēmija, Maskava) Krievijas Ginekoloģijas un perinatoloģijas zinātniskās pētniecības centra datiem, pateicoties kompleksajai (konservatīvajai un operatīvajai) terapijai, slimniecēm, kurām bijusi olvadu policistoze, iestājusies grūtniecība 79 procentos gadījumu.
Pēc Sanktpēterburgas medicīnas statistikas biroja datiem, sievietēm, kuras sirgst ar hormonālo neauglību, fertilitāte (spēja radīt pēcnācējus) pēc hormonālās ārstēšanas atjaunota caurmērā 53 procentos gadījumu.
Ekstrakorporālā apaugļošana, ko veic Ota Dzemdniecības un ginekoloģijas institūtā, pozitīvus rezultātus devusi 38,6 procentos gadījumu (1997. g.).
Pēc datiem, ko sniedz Ķīles universitātes ginekoloģiskā klīnika, kuras kontā ir skaitliski visvairāk endometriozes novērojumu Eiropā, pateicoties kompleksajai trīsposmu (operatīvā + hormonālā + operatīvā) terapijai, grūtniecība iestājas 32 64 procentos gadījumu.
Saskaņā ar slimību starptautisko klasifikāciju sieviešu (arī vīriešu) neauglība iekodēta kā slimība. Un tomēr neauglība nav slimība, tā ir daudzu citu slimību, sociālo un psiholoģisko konfliktu, neatrisinātu vai neapzinātu garīgo problēmu sekas un skumja blakus parādība. NEAUGLĪBA IR REZULTĀTS, KO RADA PILNĪGA IGNORANCE PRET INFORMATĪVI ENERĢĒTISKO MĀCĪBU PAR CILVĒKA ORGANISMA RAŠANOS, ATTĪSTĪBU UN UZBŪVI UN ŠĪS MĀCĪBAS PAMATU NEZINĀŠANA.
Mūsdienās NEAUGLĪBA ir nesaudzīgs spriedums, kas gluži kā zīmogs tiek uzspiests ģimenes liktenim un jo īpaši sievietes liktenim!
Tāpēc es pievēršos šai problēmai, kuru mēs savā klīnikā sekmīgi risinām jau gandrīz deviņus gadus. Un šā temata iztirzāšanu sākšu no pašiem pirmpamatiem. Es tev, mana mīļā lasītāja, pastāstīšu, ko nozīmē sievietes kā nākamās mātes veselība, kā tā ir jāsaudzē un jāsargā, lai spētu ne tikai ieņemt bērnu, bet arī iznēsāt un dzemdēt dot dzīvību veselam bērnam. Tavam bērnam, kas ir tavas asinis tavas dzimtas turpinātājs.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru